PHP

Ekşi sözlüğü trollemek

Üniversitemde ilk senemi bitirmiş, c, c++, java, javascript, php ile biraz uğraşmış, aklıma gelen herşeyi denemiştim. Yaz tatili gelmişti ama benim de projelerim bitmişti. Birgün soda içmekten ve fransızca pop dinlemekten beynim jöleye dönmüş bir şekilde aylak aylak uzanırken ekşi sözlükte dolaşmaya karar verdim. Ana sayfa açıldığında gözüme sağ üstteki kullanıcı adı ve şifre kutusu takıldı ve içimden “Php kullanarak localhostta post metoduyla form gönderebiliyorum, acaba ekşi sözlükte de işe yarar mı?”,diye düşündüm. Hemen ekşi sözlük kullanıcı girişi sayfasının html kodlarını incelemeye başladım. Sonuçlar beklediğimden de olumluydu.

Html sayfası, input taglarını ve form tagını içeriyor. Biz bu tagları kullanarak kolayca kullanıcı adı, şifre bilgilerimizi gönderebiliriz. Php ile sözlüğe giriş yapabildiğimize göre for döngüleri kullanarak spam mesajı da gönderebiliriz. Spam mesajı göndermeden önce nelere ihtiyacımız olduğuna bakmamız lazım. Problemi parçalara böleceğiz. İlk olarak ekşi sözlüğe local serverimiz üzerinden giriş yapabilmemiz lazım. Bu kısım kolay görünüyor.

Giriş yaptıktan sonra mesaj göndermek için mesajlar sayfasına gideceğiz. Mesajlar sayfasının html kodlarını inceleyelim.

İnput tagı gördüğün zaman acımayacaksın 🙂 . Artık istediğimiz kullanıcıya mesaj gönderebiliriz.

Haydi bir dizi oluşturup yüzlerce kullanıcıyı tek tek elle yazalı… Demiyoruz tabiki de. Ana sayfaya girip, sol framedeki tüm konuları bir diziye çekip, daha sonra o dizideki tüm konuların url’lerini tek tek ziyaret edip, o konu hakkında kaç sayfa entry girilmişse sayfaların hepsine tek tek girip, entry giren kullanıcılarını nicklerini bir diziye aktarmamız lazım. Kodlaması anlatmasından daha kolay aslında.

Fakat çaylaklara mesaj sınırlaması geldiği için bunu denemek için bir yazar hesabınızın olması şart, tavsiye etmem. Adıma açılan başlığa şuradan bakabilirsiniz : https://eksisozluk.com/seni-sevdim-mudur–5779805

Kodun tam haline github sayfamdan ulaşabilirsiniz :https://github.com/farukcansaglam/eksi_sozluk/blob/master/index.php

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *